Články
Úvod » Články » Finále soutěže Živnostník roku 2008
Rychlý kontakt
Mobil: +420 776 145 656
Telefon: +420 494 371 385
E-mail: info@farmaurekyorlice.cz
Články

Specifické podmínky hospodaření

Podél toku Tiché a divoké Orlice v okresech Rychnov nad Kněžnou a Ústí nad Orlicí a po jejich soutoku i podél toku Orlice v okrese Hradec Králové leží mikroregion, jehož specifika jsou natolik výrazná, že zde došlo v roce 1996 k vyhláš...

Finále soutěže Živnostník roku 2008

uzeninyVe čtvrtek 20. listopadu proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže. Ze 14 finalistů se farmář pan František Němec umístil na krásném třetím místě a nutno dodat, že počet hlasů, které odevzdávala veřejnost prostřednictvím SMS zpráv, byl na stupních vítězů velmi těsný.

Mezi finalisty byli podnikatelé z různých oborů. Zajímavé je, že celá jedna třetina z celkového počtu založila své podnikání na oboru, který není nikomu z nás cizí - a to na výrobě a přípravě kvalitních potravin.

Posuďte sami: pekařka koláčů, cukrář, výrobkyně uzenin, farmář, majitel restaurace.

Živnostníkem roku se stala uzenářka Jaroslava Klemensová ze Zábřehu, kteráuzenina svými výrobky z "opravdového masa" čelí konkurenci velkých masokombinátů. Zaměstnává sedmdesát pracovníků, kteří v nových moderních výrobních prostorách připravují každodenně kolem patnácti tun poctivých uzenin. Hned vedle výrobny je podniková prodejna, ale párky a salámy se značkou Masoma si mohou vychutnat i zákazníci, kteří nakupují v obchodní síti Hruška, Jednota či Makro. V budoucnosti chce Masoma rozšířit svou distribuční síť i do dalších částí České republiky, ale ne do velkých obchodních řetězců. Firma se spoléhá hlavně na menší odběratele a stálé zákazníky. Portrét vítězky a všech finalistů soutěže naleznete zde. Fota u článku jsou ilustrační.